E martë, Qershor 2, 2020
SPORT Video/ Dhunë në finalen e Kupës Libertadore, ja dëmet

Video/ Dhunë në finalen e Kupës Libertadore, ja dëmet

Pas reshjeve të shiut, finalja e dytë e Kupës Libertadore është karakterizuar nga “rreshje gurësh”.

Objektiv ka qënë autobusi i skuadrës së Boca Juniors, i cili është bërë tabelë qitjeje për tifozët e River Plate. Autobusi pësoi dëmtime të shumta, me disa nga dritaret që  u shkatërrua nga objektet që u hodhën në automjet .Në mënyrë që të përpiqej të shpërndante tifozët, policia përdori gaz lotsjellës, megjithatë ai hyri në autobus dhe disa nga lojtarët e Boca ishin prekur dhe po kolloheshin.

LEXO EDHE  Publikohet video/ Ja si u përplas Grezda me futbollistin serb në parkingun e stadiumit

“Operacioni ishte një dështim “,- tha drejtori sportiv i Bocas, Horacio Paolini.

Finalja e Kupës Libertadore është programuar për tu luajtur sot në stadiumin e River Plate, “Estadio Monumental”. Ndeshja e parë u mbyll me rezultat 2-2.

 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

WhatsApp DENONCO