Kombëtarja e Panuccit është për turp, Skocia shënon edhe golin e dytë

Po luhet në “Loro Boriçi” sfida mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Grupin 1 të Ligës së Kombeve. Edhe pse kualifikimi duket i pamundur, sepse Skocia shënoi golin e dytë. Një prekje e topit me dorë në zonën e rreptësisë është penallti për arbitrin.

Pjesa e parë mbyllet me shifrat 0:2.

Skuadra e Panuçit ka arritur të grumbullojë vetëm 3 pikë në 3 sfidat e luajtura, duke zhgënjyer disi. Shqipëria do të kërkojë të shmangë rënien të Ligën D, që ve në diskutim edhe vazot në renditjen e UEFA-s.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here