Harta/ Ja zonat ku do ketë më shumë borë sot natën dhe nesër

Reshjet e shiut dhe debores parashikohet të vijojne sonte gjate nates dhe diten e diel ne zonat Jugore.

Sipas Meteoalb: reshje me te pakta do te kete ne zonat Lindore. Zonat Qendrore dhe Veriore paraqiten me reshje te izoluara.

E hena permireson perkohesisht kushtet e motit por mbremja dhe e marta ri-sjellin reshjet ne territor.

Temperaturat e ajrit mbeten te uleta ne fundjave dhe te henen ndersa rritje graduale pritet per te marten dhe ne vijim; me e ndjeshme ne temperaturat minimale te cilat parashikohet te kalojne ne vlera mbi zero.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here