Thirrje nacionaliste, këngë dhe himni grek, Konstandin Kaçifa përcillet për në banesën e fundit (FOTO)

Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, me këto thirrje 35-vjeçari Konstandinos Kacifas është përcjellë për në banesën e fundit.

Kacifas mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor. Ditën e djeshme trupi i të ndjerit që ndodhej në Tiranë ku iu nënshtrua ekspertizës mjeko-ligjore ka mbërritur në vendin e tij të lindjes, Bularat.

I veshur me rroba ushtarake dhe i mbuluar me flamurin grek, viktima është pritur nga qindra banorë të zonës e familjarë.

Rreth orës 13:00, kortezhi me trupin e pajetë të Kaçifës është përcjellë për në banesën e fundit.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here