VIDEO/ Dua Lipa akuzohet për plagjiaturë nga mediat turke

Ka pak ditë që Dua Lipa në bashkëpunim me BLACKPINK kanë publikuar këngën e re ‘Kiss and Make up’.

Por nga mediat turke ka ardhë menjëherë reagimi pas publikimit të këngës ku këngëtarja me origjinë shqiptare akuzohet për plagjiaturë.

Sipas mediave turke kënga ‘Kiss and Make up’ ngjan shumë me këngën ‘Sen Olsan bari’ e këngëtares turke Aleyna Tilki .

Më poshtë mund ti dëgjoni të dy këngët dhe të shihni ngjashmërinë midis tyre.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here