(FOTO) “Lasgushi” çon kombëtaren shqiptare në Izrael

Kombëtarja shqiptare është nisur drejt Tel Avivit, ku do të përballet ditën e nesërme me përfaqësuesen e Izraelit, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Por, e vecanta është pasi lojtarët dhe stafi kanë fluturuar me kompaninë më të re “Air Albania”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama, i cili në rrejtet sociale shkruan: “Air Albania çon Kuqezinjtë në Tel-Aviv”.

Avioni i parë i kompanisë “Air Albania”, i quajtur nga kryeministri si “Lasgushi”, ka bërë disa fluturime vetëm në drejtim të Turqisë, ndërsa ky është udhëtimi i parë me një tjetër destinacion.

Kryeministri Rama ka paralajmëruar se avionë të tjerë do të fluturojnë drejt vendeve të ndryshme të botës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here