FOTO+VIDEO/ Rrafshohen lokalet te “Syri i Kaltër”, IKMT në ditën e 2-të të aksionit

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon sot diten e dyte te aksionit per shembjen e objekteve pa leje ne zonen e “Syrit të Kaltër”.

Pas fadromave per shembjen e objekteve informale, sot po punohet per rrezimin e gjithe platformave prej betoni te lokaleve.

Mesohet se edhe pse dje ishte dita e nderhyrjes, nuk u perdor forca, pasi autoritetet perkatese u lane kohe pronareve te ketyre lokaleve, qe te hiqnin vete pjeset e cmontueshme dhe te merrnin gjithcka tjeter brenda tyre qe u nevojitej.

Me poshte, ne video dhe foto, mund te shihni se cfare ka mbetur pas aksionit te IKMT-se ne kete zone. 

syrisyri1syri2syri3syri4syri5syri6syri7syri8

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here