“Si në 11 shtator”, avioni ushtarak futet mes gradaçelave, panik mes ndërtesave të larta

Punonjësit e zyrave mbetën të tmerruar kur një avion i Forcave Ajrore Australiane fluturonte vetëm pak metra në distancë nga ndërtesat e larta gjatë një festivali.

Avioni Boeing C-17 ishte pjesë e repartit ikonik të Brinbane “Riverfire”. Pamjet e avionit gjigant duke fluturuar në mes të qytetit e gradaçelave, i habitën të gjithë.

Madje një spektator i krahasoi këto pamje me ato të 11 shtatorit 2001 kur avioni terrorist përplasi Kullat Binjake në SHBA.

Në rrjetet sociale ky numër u cilësua si “i panevojshëm dhe i rrezikshëm”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here