Ironia e Strazimirit: “Ba balla 4”, janë një organizatë që kanë kapur për fyti shtetin

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale pas daljes në skenë serish të Taulant Ballës në rastin e përgjimeve video.

Ai me një ironi të hapur shkruan se: “BABALLA 4” edhe me e ndyrë, edhe më kriminale, edhe më “shpjeguese” se 3 të parat!
Janë një organizatë kriminale që kanë kapur për fyti çdo qelizë të shtetit, përmes montazheve, shantazheve e parave të ndyra të krimit të organizuar!”, shkruan Strazimiri.

Ja shenimi i plotë i deputetit të PD:

“BABALLA 4” edhe me e ndyrë, edhe më kriminale, edhe më “shpjeguese” se 3 të parat!
Janë një organizatë kriminale që kanë kapur për fyti çdo qelizë të shtetit, përmes montazheve, shantazheve e parave të ndyra të krimit të organizuar!
Kjo NUK ËSHTË MË POLITIKË prej 5 vitesh tashmë!

POLITIKË do të thotë që nëse dikush vendoset përpara hijeve të arsyeshme të dyshimit, skuqet, kërkon falje dhe largohet… që vota e opinionit publik, e shoqërisë të mos cënojë kredibilitetin e forcës POLITIKE ku bën pjesë!!!
BANDAT nuk skuqen! BANDAT nuk pyesin për opinionin publik sepse NUK VAREN NGA VOTA!
BANDAT NUK LARGOHEN DOT ME VOTË!!!!

#ngrehuni_dhe_bjeruni

#që_nga_shkodra_gjer_në_vlorë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here