Sherr me thika në autobus, plagoset 19-vjeçari në Lezhë

Një sherr me thika ka ndodhur në një autobus urban në Lezhë, ku ka mbetur i plagosur një 19-vjecar.

Burime të Policisë Vendore të Lezhës, bëjnë të ditur se, u arrestua në flagrancë shtetasi E. P., vjeç 18, banues në Lezhë, pasi në autobusin e linjës Lezhë – Torovic, ka plagosur me armë të ftohtë thikë shtetasin E. M., vjeç 19, banues në Lezhë.

LEXO EDHE  A janë të rrezikshme depozitat me ujë mbi taraca? E shpjegon inxhinieri

NJOFTIMI I POLICISE:
Më datë 18. 09. 2018, u arrestua në flagrancë shtetasi E. P., vjeç 18, banues në Lezhë, pasi në autobusin e linjës Lezhë – Torovic, ka plagosur me armë të ftohtë thikë shtetasin E. M., vjeç 19, banues në Lezhë. Në cilësinë e provës materiale u gjet e bllokua thika. Nenet 76, 22 dhe 279 të Kodit Penal.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here