Të shtëna me armë në Bruksel, dy të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga disa të shtëna me armë mëngjesin e së dielës në Bruksel.

Të shtënat u regjistruan rreth orës 09:39 pranë një lokali në rrugën Croix de Fer.

Njëri nga të plagosurit u qëllua në këmbë ndërsa tjetri u godit nga një xham i thyer. Të dy u dërguan në spital.

Rreth 5 ose 6 persona mendohet se janë përgjegjës për ngjarjen. Ata u larguan me makinë dhe janë ende në kërkim nga policia.

Ndërsa po hetohet për të hetuar shkaqet e ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here