PD pyet Ramën: Pse se do vettingun për veten dhe PS?

Partia Demokratike i ka bërë një pyetje publike kryeministrin Edi Rama lidhur me vettingun në politikë.

Përmes një video të postuar në ‘Facebook’ PD thekson se Rama dhe PS duan vetting për të tjerët por jo për veten. Në videon në fjalë shfaqet deputeti i PS-së Erion Braçe që paralajmëron vetting për kreun e ri të KLSH-së.

“Edi Rama dhe Partia Socialiste duan vetting per te tjeret, por nuk e pranojne per vete.
Erion Braçe paralajmeron vetting per kreun e ri te KLSH.
Pyetja eshte pse PS pranon vetting vetem per KLSH dhe jo per kryeministrin, ministrat, deputetet?!”, thuhet në reagimin e PD-së.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here