Kinë, makina futet në turmën e njerëzve, 11 të vdekur, 44 të plagosur

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe 44 të tjerë u plagosën pasi një makinë u fut në një shesh të mbushur me njerëz. “Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kinën Jugore, ndërsa mësohet se shoferi i makinës më pas ka sulmuar njerëzit me thikë, duke kërkuar “hakmarrje” ndaj shoqërisë për dënimet e mëparshme penale”, tha qeveria kineze.

Qeveria tha se ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në provincën Huan, shkruan Reuters

Siç raportojnë mediat, për autorin e ngjarjes është bërë i ditur vetëm mbiemri Yang, një person me rekorde të mëparshme kriminale dhe i dënuar për drogë, vjedhje dhe sulme ndaj personave.

Autoritetet thanë se Yang është arrestuar, por ende nuk janë dhënë detaje të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here