Denoncimi, ndodh edhe kjo, shkodrani emigron për arsye ekonomike në … Kosovë

Ndodh edhe kështu! Një qytetar i Shqipërisë ka emigruar për arsye ekonomike, jo në Gjermani, Itali apo në ndonjë vend tjetër të BE por  në … Kosovë. Ai I ka shkruar ish-Kryeministrit Berisha duke I shpjeguar atij pamundësinë për të përballuar jetën në Shqipëri.

Qytetari thotë se në Shqipëri mbështeten nga qeveria vetëm banditët dhe jo njerëzit jo njerëzit që punojnë.

Ja postimi i plotë i ish-kryemnistrit Berisha 

Nje pyetje per Kallam Deshtakun nga nje qytetar qe eshte larguar per mungese pune ne Kosove!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje I nderuar z’ Sali Berisha jam nje qytetar I shkodres

A esht turp per vendin dhe madje madje per qeverin ton te shkojm emigrant ne kosov … kur ai krye’misteri jon na thot pun ka por ska specialist??? Po un cfar duhet te bej qe ma ka dhen zoti specialitetin por shteti sme siguron asnje pune madje madje po mos te vija ne kosov un do ngordhesha pa hanger .!!! Shum e shum si puna ime gjenden aktualisht ne shqiperi kan eksperinca pune por sua siguron kush pun madje nje pun sa per tmos ua shtri doren dikujt. Ju lutem shperndajeni bashk me disa foto ne vijim

Ai thot qe ska specialista ka specialista por ska pun dhe nuk na mbeshtet njeri neve vetem bandistat mbeshteten ne vendin ton jo punetoret

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here