Tebas akuzon sërish: UEFA ka frikë të merret me klubet shtet

Presidenti i ligës spanjolle të futbollit, Javier Tebas ka përsëritur akuzat e tij ndaj atyre që i quan klube shtet dhe që sipas tij po shkaktojnë inflacion në çmimet e lojtarëve.

Këtë herë Tebas ka vënë në shënjestër edhe UEFA-n ,duke thënë se qeveria e futbollit europian duhet të përballet me Manchester Cityn dhe PSG-në dhe t’i dënojë ato për mos respektim të Fair Play-t Financiar.

“UEFA nuk ka guxim të dënojë klube si Manchester City, PSG dhe së fundi Interi, që gjejnë guximin të shpenzojnë shifra të çmendura dhe kanë shkaktuar inflacion në çmimet e kartonëve të futbollistëve”, deklaroi Tebas.

Vetëm pak ditë më parë, Tebas sulmoi Interin për rastin Modriç, por menjëherë reaguan si Federata Italiane e Futbollit, ashtu edhe klubi zikaltër, që shkoi edhe më tej, duke thënë se do të padisë Tebas për shpifje dhe dëmtim të imazhit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here