Flet shoqja e klasës së Ritvan Zykajt: Djalin e krimit makabër e njihja mirë! U trondita….

Një shoqe e klasës së fillores së Ritvan Zykajt, djalit që mori jetën e 8 personave, i ka shkruar Olti Currit, duke i treguar se si e mban mend djalin e krimit makabër.

Me një përshkrim të rëndë, të sjelljes e të paraqitjes së tij, vajza tregon se si e mban mend gjatë 3 viteve të fillores Ritvanin.

Mesazhi i vajzës publikuar nga Olti Curri:

Ekskluzive : Kriminelin qe beri masakren e njihja mire…

Ate djalin Ridvanin e famshem te krimit makaber e kisha ne klase ne fillore
Ishte po kaq i shemtuar sa e shihni tani ne foto.

Mesuese Fatmira si nxenese e mire qe isha me conte qe te mesoja analfabetet qe te mesonin abetaren…nder ta edhe ” Ridvan trimin” .

Te betohem per ate zot qe akoma e kujtoj eren qe mbante.

U trondita nga lajmi qe lexova ne portale por nuk me erdhi cudi.

Sikur ta kisha ditur prej kohesh te ardhmen qe do te kishte Ridvan Resuljoti me vetullat e shpupuritura e leshatore dhe ato floket qe kishte si delet.

Cmund te presesh nga 1 djale qe di vetem te ruaje dele? Nga 1 analfabet qe e la shkollen ne klasen e 3 e me pas se di me c’u be me të. Nuk ishte i semure per sa kohe e kishim ne klase, nuk dua ta justifikoj aspak por une mendoj se ne kete menyre perfundojne te gjithe femijet e rritur keq,per fajin e tyre ose te prinderve.

Ai e la shkollen e klasen e 3 o njerez…ndoshta gjate gjithe kesaj kohe i kishin mesuar vetem se si te ruante delet por kurrsesi te mesonte ne shkolle.

Ne klasen e pare Ridvani i marrë nuk i shqiptonte mire fjalet…te gjithe e kujtonim kur i fliste mesuese Fatmires nga banka e fundit e rreshtit te murit:

“O mëtuuuteeee” (zysha nuk e degjonte)
“O mëëtuuuuteeee” (e ngrinte zerin pak me shume por zysha perseri nuk e degjonte)
Pastaj Ridvanit te marrë i ngriheshin nervat dhe bertiste me te madhe:

” O mëtute të koj pak ne bano” (Qe donte te thoshte o mesuese te shkoj pak ne banjo)

Ja vetem per kete e mbaja mend une Ridvanin

E qeshja me vete sa here e kujtoja
Kurse tani do ta kujtoj si Ridvani i tmerrshmi,djaloshi i rritur mes bagetive,qe kreu krimin me rrenqethes qe mund te me shkonte ndonjeher ne mendje.
Ah po, as eren qe mbante nuk kam per ta harruar!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here