Inter vjen me një lajm të madh nga Madridi

Sonte në darkë dy skuadrat milaneze kanë zbarkuar në Madirid, ku kanë luajtur respektivisht me Milani me Realin ku u mposht 3-1, dhe Inter me Atleticon, ku fitoji 0-1.

Zikaltërit kanë triumfuar falë një super goli të Lautaro martinez, i cili që prej kohës kur është transferuar ka treguar që është një lojtar që mund të bëjë diferencën.

Klubi ziklatër e mbylli International Champions Cup në vendin e tretë me pikë të barabarta me Tottenham dhe Dortmund por, ata kishin golavarazh më të mirë.

Zikaltërit për veç fitores dëshirojnë që të rikthehen në Milano sëbashku me Modric, por duhet të bëjnë kujdes që Icardi të mos ‘humbasë’ në rrugët e Madridid.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here