Vazhdon ‘rrjepja’ e xhepave të turistëve në jug, Berisha publikon faturën nga lokali në Sarandë (FOTO)

Një tjetër denoncim vjen nga abuzimet me çmimet në plazhet në jug të Shqipërisë. Berisha ka bërë publike një faturë të një qytetari ku shikohen çmimet e larta për një shishe ujë.

Sipas faturës që publikon denoncuesi, një shishe ujë në një bar në Butrint kushton 170 lekë.

Sipas Berishës, kjo është arsyeja pse turistët braktisin Sarandën.

Statusi i plotë:

“Ja pse turistet braktisin Sarandën!

Lexoni mesazhin dhe shikon faturen ku 0,5 l ujë shitet 850 leke! sb

“Miremengjes Dr Kjo foto eshte bere ne Butrint Sarande … 850 lek gjysem litre uije.. Vai me det per turizmin tone …… Keta bab zite e RAME Hoxhes.. po i largojne dhe kto pak turista qe po sjellim .. Te vizitojne shqio”


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here