Njihuni me “dietën e emergjencës” të Victoria Beckahm. Të humbësh 4 kg ne 4 ditë

Victoria Beckahm gjithmonë është cilësuar e dobët ,madje ajo ka marrë shumë kritika në lidhje me peshën e saj.

Ajo tregon se si mund të humbasim 4kg në 4 ditë.

Këtë ajo e quan “dietën e emergjencës”, të cilën e aplikon në ditët ekstreme.

Gjithashtu ajo këshillon që  të konsumohet shumë ujë gjatë mbajtjes së dietës,të paktën 1.5 litra.

Dita e parë: Lejohet konsumimi vetëm i ujit ose çajit jeshil.

Dita e dytë:

Në mëngjes: gjysmë molle jeshile, gjysmë racioni oriz i zier, 100 gr kos me pak yndyrë

Në drekë: 100 gr kastaveca me pak vaj ulliri dhe lëng limoni, gjysmë racioni oriz i zier, 40 gr proshutë.

Mesvakte: Frut çfarë të dëshironi, 1 vezë, sallatë me lakër.

Në darkë: Omletë, gjysmë racioni oriz i zier.

Dita e tretë:

Në mëngjes: një fetë buke të zezë me gjalpë, kafe ose çaj (pa sheqer), pak shalqi, 50 gr djathë pa shumë yndyrë.

Në drekë: Kastravec me pak limon, 2 feta proshutë, 2 copa pjepër.

Në darkë: Dy domate me vaj vegjetal, 80 gr djathë, një copë pjepër. Mund të konsumoni dhe disa feta shalqi.

Dita e katërt:

Në mëngjes: 200 gr kos, 1 banane.

Në drekë: dy feta bukë të zezë pa gjalpë, 2 domate, 200 gr kos.

Në darkë 150 gr sallatë me spec të kuq dhe kastravecë, pak proshutë dhe 200 gr kos

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here