Humbi jetën 2 vjet më parë/ Nxirren në ankand sendet personale të këngëtarit

Fansat e Prince kanë kohë deri më 21 korrik për të blerë një ose më shumë nga sendet e këngëtarit që humbi jetën dy vjet më parë. Objektet e tij personale janë nxjerrë në ankand nga Heritage Auctions, në faqen e të cilit është e mundur që t’i blesh online.
C_2_fotogallery_3089525_7_image
Ndër to është një kopje personale e “Purple Rain” të cilën e mbante këngëtari, ku çmimi fillestar është 1.500 dollarë. Ndërsa Bibla e tij nxirret në ankand me 3.500 dollarë.
C_2_fotogallery_3089525_6_image
Në koleksionin që është vënë në shitje nga ish-truproja i tij nuk mungojnë rroba, bizhuteri, aksesorë të ndryshëm dhe një kostum mëndafshi blu. Ky i fundit nis nga 10 mijë dollarë. Kujtojmë rreth dy muaj më parë  u shit në ankand dhe një kitare e verdhë e këngëtarit për 225 mijë dollarë.

C_2_fotogallery_3089525_4_image
C_2_fotogallery_3089525_13_image

C_2_fotogallery_3089525_3_image

C_2_fotogallery_3089525_1_image

C_2_fotogallery_3089525_2_image

C_2_fotogallery_3089525_12_image

C_2_fotogallery_3089525_15_image

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here