VIDEO/ Krim mjedisor në Sarandë, ja si ndërtohet pa leje në breg të detit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon e një qytetari në të cilën jepen imazhe të qarta të krimeve mjedisore me të cilat po përballet Saranda.

Në mesazh denoncohet ndërtimi pa leje në breg të detit i vaskave të peshkut, ndërkohë që kjo ndodh në kulmin e sezonit turistik.

Ja mesazhi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha  

Shikoni krimin mjedisor te siçilisteve te Sarandes ne det!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

“Zoti Berisha, shihni si ne sarande ne mes te sezonit te vendi gjiri i gurres po ndertojne pa leje dhe po hedhin baza ne det. Ka fadrome dhe kamiona. Do ndertojne vaska peshku. Dhe aty do bejne ndertese ne funksion te vaskave qe do I bejne ne det.”

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here