Parashikimi i motit/ Kujdes, në mesditë vendi do të ndikohet nga…

Moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në mëngjes dhe në mesditë me zhvillime vranësirash mesatare në zonat malore.

Baza e reve të ulta 1000 metra. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-10m/sek dhe më e theksuar në bregdet. Deti parashikohet i forcës 3-4 me lartësi dallge 1.8 metra.

Shikimi 8-15km, mjegullinë lokale. Në mesditë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme relativisht të nxehta.

Temperaturat parashikohen:

Vendet Malore 15/32

Vendet e Ulta 20/35

Vendet Bregdetare 22/34

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here