VIDEO/ Kryevepra e Mbappe po bën xhiron në rrjet, turpëroi keq kundërshtarët!

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi Belgjikën me rezultatin 1-0.

Golin e vetëm të takimit e shënoi mbrojtësit Umtiti, por një tjetër moment i bukur po bën xhiron në rrjet.

Asisti i dhënë nga Mbappe për Giroud është një kryevepër e realizuar nga një 19-vjeçari që ka një të ardhme premtuese dhe shumë po përflasin se “Topin e Artë” këtë sezon e meriton francezi.

Mbappe u treguan spektakolar por fatkeqësisht veprimi i lartë teknik i tij nuk u shfrytëzua nga sulmuesi kryesor i tyre Giroud, i cili goditi keq.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here