Formacionet zyrtare/ Kroacia rikthen Brozovic nga minuta e parë, asnjë ndryshim te Anglia

Do të luhet sonte në orën 20:00 në stadiumin “Luzhniki” të Moskës ndeshja e dytë gjysmëfinale e Botërorit mes Kroacisë dhe Anglisë.

Ballkanasit do të kërkojnë të shkruajnë hiostorinë në këtë kompeticion pasi në rast fitoreje do të siguronin për herë të parë finalen. Por për ta bërë këtë duhet të mposhtin Anglinë, skuadrën e cila është e bindur të kthejë futbollin në shtëpi.

 

Skuadra e drejtuar nga Dalic do ta nisë këtë ndeshje me vetëm 1 ndryshim. Vendin e Kramaric do ta marrë Brozovic, ndërsa tek “Tre Luanët” skema dhe lojtarët vijojnë të mbeten të njëjtit.

Kujtojmë që fituesja e këtij çifti në finale do të luajë kundër Francës.

Formacionet zyrtare

Capture

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here