Trajneri i Realit i telefonon Ronaldos, zbulohet kërkesa

Lajmet e meraktos po vërtiten rreth Krsitiano Ronaldos. Portugezi duket shumë afër klubit të Juventusit dhe sot mediat italaine kanë publikuar lajme ku trajneri Alegri ka telefonuar Kristiano Ronaldon.

Megjithatë kjo telefonatë mendohet të ketë qenë vetëm sa për ta përshëndetur lojtarin.

Një lajm tjetër u publikua ku thuhej se presidneti Anjeli ishte nisur drejt Greqisë dhe mund të takohej me Ronaldon por ende nuk diçka konkrete.

I fundit që ka kontaktuar me Ronaldon është trajneri i Realit të Madridit Julien Lopetegui. Spanjolli duket se e ka marrë për ta bindur luzitanin të qendrojë në Madrid duke i shpjeguar se projekti i ri ka në qendër atë.

Po përsëri sipas të njëjtave burime portugezi i ka kthyer një përgjigje negative trajnerit duke i thënë se Madridi i përket së shkuarës.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here