Shqiptari kthen shtëpinë në dyqan kokaine, arrestohet tregtari “i shtrenjtë”

Një i ri shqiptar u arrestua nga policia italiane mëngjesin e sotëm, nën akuzën e shitjes së kokainës.

Sipas medieve italiane, mësohet se në pranga përfundoi 24-vjeçari me iniciale K. P. I riu shiste nga shtëpia e tij doza kokaine me vlerën e 80 eurove për gram.

Megjithëse ishte arrestuar në flagrancë majin e kaluar, ai e ka vijuar aktivitetin e paligjshëm, duke e kthyer shtëpinë e tij brenda një periudhe të shkurtër kohore në një bazë të vërtetë të shitjes së kokainës.

Shqiptari furnizohej vetë me lëndën narkotike dhe më pas në shtëpi e ndante me doza dhe ua shiste klientëve. Policia ka arritur të identifikojë më shumë se një duzinë klientësh të të riut, të cilët vinin vet dhe blinin produktin në shtëpinë e tij në Teramo.

LEXO EDHE  Shpërndarja e rasteve me COVID-19, ja si është gjendja e pacientëve në spitale

Pas kërkesës së prokurorit, gjykatësi i Teramos nënshkroi fletarrestimin kundër 24 vjeçarit. Sipas hetuesve, tregu i vënë në shtëpi ishte veçanërisht fitimprurës dhe realizohej brenda një kohe shumë të shkurtër, duke përdorur metoda të shitjes me pakicë.

Në përfundim të formaliteteve të ceremonisë, 24-vjeçari u mbyll në burgun e Castrogno-s.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here