Real, Lopetegui kërkon zbulimin e Kolumbisë

KIEV, UKRAINE - MAY 26: Cristiano Ronaldo of Real Madrid poses with the UEFA Champions League trophy following the UEFA Champions League Final between Real Madrid and Liverpool at NSC Olimpiyskiy Stadium on May 26, 2018 in Kiev, Ukraine. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Kolumbia ka fituar 3-0 kundër Polonisë të dielën në mbrëmje. Sulmuesi i River Plate, Quintero, i cili është i huazuar nga Porto, ka lënë përshtypje të mira. Deri në atë pikë sa, sipas “Don Balon” ka tërhequr vëmendjen e Real Madrid.

Julen Lopetegui ka marrë drejtimin e madrilenëve dhe e njeh shumë mirë Quintero-n nga koha kur e ka drejtuar te Porto. Sipas mediave spanjolle, Florentino Perez ka dhënë miratimin e tij për të nisur negociatat.

Paraqitja e mirë e Quintero në këtë Botëror ka bërë që çmimi i tij të rritet, por duket se Real nuk shqetësohet aspak për këtë gjë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here