Mori me qira furgonin frigoriferik, kapet me 300 mijë euro drogë shqiptari në Itali

Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi u kap me një sasi të konsiderueshme droge. Një sasi prej 50 kg marijuanë e fshehur brenda një furgoni frigoriferik të marrë me qira është sekuestruar nga policia italiane në Catania.

 

 

Në pranga ka përfunduar një 29 vjeçar shqiptar, Ervis Ismailaj, drejtuesi i mjetit. I marrë fillimisht në pyetje nga financierët, ai ka treguar shenja të qarta nervozizmi.

LEXO EDHE  Aksidenti në Vlorë/ Motori përplas këmbësorin (FOTO)

Kontrollet e mëtejshme në pjesën e pasme të furgonit bënë të mundur gjetjen e sasisë së drogës të ndarë në 5 qese. Lënda narkotike dyshohet se do të shitej tek konsumatorët në zonë, e cila do t’i sillte 300 mijë euro në shitjen me pakicë.

Shoferi shqiptari me banim në Aci Sant’Antonio (CT), u arrestua dhe u shoqërua për në Piazza Lanza në dispozicion autoritetit gjyqësor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here