Juventusi ‘godet’ në merkato, marrëveshje për të transferuar këtë lojtar

Juventusi ka rënë dakord me Valencian për të nënshkruar me Joao Cancelo për 38 milionë euro

Sipas burimeve të shumta, duke përfshirë Sky Sport Italia, Sportitalia dhe La Gazzetta dello Sport, është arritur një marrëveshje mes dy klubeve.

Valencia ra dakord me një zbritje të lehtë në çmimin e kërkuar 40 milionë euro dhe pritet të jetë një shitje përfundimtare dhe jo një huazim me detyrim për të blerë.

24-vjeçari impresionoi këtë sezon në huazim në Inter, por klubi nuk pranoi të paguante 40 milion euro për ta bërë këtë lëvizje të përhershme.

Juventusi u zhyt dhe arriti një marrëveshje për portugezin, pavarësisht nga interesi i Wolverhampton Wanderers.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here