Matura Shtetërore, dalin rezultatet e testit të anglishtes

Sot janë publikuar rezultatet e provimit të anglishtes për rreth 37 mijë maturantë në të gjithë vendin që u testuan dy javë më parë.

Rezultatet janë publikuar nga Qendra e Shërbimeve Arsimore.

Provimi i gjuhës së huaj u zhvillua në 206 gjimnaze më 4 qershor.

LEXO EDHE  Ishin aktive prej disa ditësh/ Shuhen vatrat e zjarreve në Elbasan Fier, Vlorë dhe Lezhë

Testimi i anglishtes,  zgjati dy orë e gjysmë.

Shikoni rezultatet ne: Matura Shtetërore, dalin rezultatet e testit të anglishtesPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here