Iu fsheh vezëve si ‘lepur’, Veliaj bën ‘trimin’: Vetëvendosje dhe PD sulmojnë si ISIS (VIDEO)

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është qëlluar me vezë ditën e sotme nga qytetarët të cilët kanë reaguar kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Veliaj u qëllua, ndërsa rojet e tij ndërhynë duke kapur një të ri që po qëllonte ndaj kryebashkiakut.

Pas kësaj ngjarje, ka reaguar edhe vetë Veliajt, kjo pasi u fut në ambientet e sallës ku do të zhvillonte një takim me artistët.

Duke folur për ngjarjen, Veliaj ka shokuar me deklaratat e tij pasi i quajti të rinjtë si ‘ISIS’.

Dolët huq, me atë nishan që ju çoi Luli, hodhët 10 vezë nuk më zuri asnjë. Kur e përballoj me sportvitet sulmin ‘alla ISIS’, pranoni me sportivitet batutën time, duhet të stërviteni më shumë”, tha Veliaj.

Kujtojme ketu se Levizja Vetevendosje qe ka bere sulme te ngjashme ne Kosove, duke qelluar me veze, sipas kryebashkiakut te Tiranes, qenka ISIS.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here