Ndërron jetë ish-futbollisti dhe politikani i njohur

Ka ndërruar jetë një nga emrat e njohur të futbollit shqiptar dhe një figurë e politikës shqiptare po ashtu, Perikli Dhales.

Miq të tij kanë njoftuar në rrjetet sociale se Dhales vdiq pas pas nje semundje te rende dhe teper akute.

Miku i tij Ervis Xhako njofton se varrimi për Perikli Dhales, futbollistin dhe kampionin e klubit Tirona, ish-Kryetarin e PD njesia 8, bëhet sot, të enjten, ora 17:00 ne varrezat e Tufines. Ngushellime te sinqerta bashkeshortes se tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Te qofte dheu i lehte e u prehsh ne paqe, Pere!” përfundon Xhako njoftimin e tij.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here