Moti sot, ja surprizat që iu presin

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga nga një qëndër me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në detin Mesdhe e cila do të ifluencojë  në vendin tonë dhe Kosovë  mot të paqëndrueshëm dhe rënie të temperaturave .

E Enjte 14 Qershor 2018 

Dita e Enjte 14 Qershor  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura të cilat në mesditë do të shoqërohen me rreshje shiu dhe stuhi  në  zonat malore dhe zonën Ultësirës perëndimore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetin e JonitValëzimi do të jetë forcës 2  me lartësi vale 0,3  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore         12/28°C 

Zonat e ulëta           19/28°C

Zonat bregdetare    20/28°C

E Enjte 14 Qershor 2018

Kosova per ditën e Enjte dt 14 Qershor do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 13°C në mëngjes deri në deri në 25°C në mesditë.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here