‘Teatri’, Kumbaro sfidon deputetët, s’shkon në Kuvend, artistët: Do uzurpojmë godinën/VIDEO

Mbledhja e sotme e Komisionit të Kulturës ka pritur artistët e Teatrit Kombëtar, emrat më të spikatur të tij në vend të ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, e cila ka refuzuar të vijë e të japë japë shpjegime per projektligjin e posaçem qe shemb Teatrin dhe nderton kullën.

Në takim marrin pjesë aktoret e nderuar Robert Ndrenika, Alfred Trebicka, Alert Celoaliaj, Taulanda Jupi, Robert Budina.

Përfaqësuesi i tyre, i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ka nlecuar një letër publike drejtuar Presidentit Ilir Meta, Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe krerëve të subjekteve politike.

përfaqësuesi deklaroi se nuk heqin dorë nga e drejta e tyre, nga kërkesa për mosshembjen e Teatrit.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here