Boksieri shqiptar mposht rivalin rus, shpallet kampion Europe

Boksieri shqiptar, Haxhi Robin Krasniqi, ka arritur një sukses të madh në karrierën e tij. Ai ka fituar titullin e kampionit të Evropës në EBU, duke mposhtur mbrëmjen e kaluar rivalin e tij rus, Stanislav Kashtanov.

Me këtë fitore, boksieri Krasniqi i ka hapur vetes rrugë për titullin kampion i botës. Krasniqi bokson në kategorinë e super të mesme, derisa meçi u zhvillua në “Wee Arena” në Bad Tolz të Gjermanisë, ku zgjati 12 raunde.

LEXO EDHE  FK Kukësi me njoftim të rëndësishëm, konfirmon stadiumin ku do të luajë ndeshjet europiane

Boksieri shqiptar ishte shumë i lumtur me këtë fitore, derisa kishte përkrahje të madhe nga shqiptarët në sallë. Ai ishte shumë i emocionuar për këtë fitore dhe për këtë titull. Boksieri nga Juniku, Haxhi Krasniqi ka 48 fitore nga 53 lufta.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here