Adriana Matoshi “Aktorja më e mirë” në Festivalin “South East European Film Festival”

Aktorja Shqiptare Adriana Matoshi fitoi çmimin “Aktorja më e mirë” në Festivalin e Filmit “South East European Film Festival”. ”. Ky festival u mbajt në Berlin të Gjermanisë dhe ajo u shpërblye me këtë çmim nga “Juria Ndërkombëtare e të Rinjve”.

Aktorja është bërë e njohur nga seriali shqiptar “O sa mirë” dhe “Martesa”, së fundmi ka realizuar filmin “Unwanted” me regji të Edon Rizvanollit, me të cilin fitoi edhe çmimin.

Projekte të tjera kinematografie, nga të cilat është vlerësuar për aktrimin e saj.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here