FOTO/ Reali fitoi Championsin, e pabesueshme kjo që bën Barcelona

Real Madridi pas një mbrëmje me shumë emocione, arriti të mposhttë me një rezultat 3-1 Liverpoolin, duke fituar kështu Championsin e 13-të për klubin dhe të tretën radhazi.

Festës së Real Madridit i janë bashkuar edhe shumë urime nga figura të rëndësishme të futbollit, por ajo që ra në sy ishte urimi i rivalëve të tyre të përjetshëm, Barcelona.

Mesa duket mes “Blaugranëve” dhe “Los Blancos” nuk ka rivalitet, pasi kur bëhet fjalë për kupën, e rëndësishme është të qëndrojë në Spanjë.

“Urime Real Madridit për titullin e Champions League 2017-2018”, ka uruar Barcelona në faqen e vet zyrtare në Twitter

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here