FOTO/ Marseille-Atletico Madrid, notat e finales. Fantastik ky lojtar

Atletico e Madridit u shpall fituese e Europa League, duke mposhtur në finale 3-0 Marseillen.

Njeriu i ndeshjes ishte padyshim Antoine Griezman. Francezi që shënoi dy golat e parë të sfidës, vlerësohet me notën 9.1 nga “Whoscored.com”, ndërsa notë të lartë merr edhe kapiteni Gabi, që shënoi golin e fundit në finale.

Nga ana tjetër, më i dobëti tek ekipi i Marsejës, me notën 5.4, vlerësohet portieri i francezëve, Mandanda.

Më poshtë mund të shihni notat e lojtarëve të Marseille dhe Atleticos.

Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here