Heroi i finales i emocionon të gjithë, fjalët e Griezman pas suksesit europian

Me dopjetën e tij, Antoine Grizman ishte padyshim protagonisti i finales së Europa League të fituar nga Atletico 3-0 me Marseillen.

Menjëherë pas ndeshjes, sulmuesi francez foli për mikrofonët e “Bein Sport”, për këtë arritje të madhe në karrierën e tij.

“Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku të fitoja më shumë trofe. Kjo është kupa e dytë me Atleticon dhe shpresoj të vijnë akoma më shumë. Marseille ishte një ekip shumë ofensiv, por ne bëmë detyrën tonë dhe u mbrojtëm mirë. Ne shfrytëzuam më së miri gabimet e tyre. Këtë paraqitje në fushë e kam arritur vetëm me besim, dhe me gjakftohtësi”, u shpreh Grizman.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here