FOTO/ Atletico barazon me trofe këto 3 klube të mëdha

Atletico Madrid fitoi për herë të tretë trofeun e Ligës së Europës, duke u bërë një nga skuadrat më të suksesshme në këtë turne.

Madrilenët e kishin fituar për herë të parë në vitin 2010, për ta përsëritur një gjë të tillën 2012-ën, kur drejtimin e skuadrës e mori Diego Simeone.

Ky i fundit ka arritur të drejtojë përsëri të suksesi klubin në një finale europiane, duke i dhënë trofeun e tretë, që e barazon Atleticon me Liverpoolin, Juventusin dhe Interin në kuotën e 3 trofeve të fituar.

Megjithatë, skuadra më e suksesshme e këtij turneu mbetet një tjetër spanjolle, Sevilla, e cila e ka fituar 5 herë, për më tepër në 3 edicione radhazi.

Image

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here