Moti sot, surprizat që iu presin

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të paqëndrueshëm.

E Mërkurë 16 Maj  moti do të jetë me alternime kthjellimesh  dhe  vranësira ku në veriperëndim nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdetValëzimi do të jetë forcës 5 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat min dhe max 

  • Zonat malore         9/21°C ;
  • Zonat e ulëta           14/23°C;
  • Zonat bregdetare    15/22°C.

E Mërkurë 16 Maj 2018

Kosova per ditën e Mërkurë dt 16 Maj do të mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësira rreshje shiu të pakta. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 8°C në mëngjes deri në deri në 19°C në mesditë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here