E pabesueshme! Çifti gjen para, diamante dhe ar në kopshtin e shtëpisë

Couple dig up gold and diamonds worth £38,000 in back garden Credit: CBS New York

Një cift në ishullin Staten që po mbillte pemë në kopshtin e pasmë të shtëpisë u trondit kur zbuloi kuti metalike të mbushur me ar, diamante dhe para.

Mattheë dhe Maria Emanuel po zëvendësonin disa pemë kur bënë zbulimin e pabesueshëm me vlerë 38 mijë paund.

Ata kishin 4 vite që jetonin në atë shtëpi, por nukiishin në dijeni të thesarit derisa filluan gërmimet për vendin e pemëve.

Në një intervistë për CBS New York, Matthew tregoi se kutia mbante një copë letër me adresë në të, që lidhej me shtëpinë e fqinjëve të tyre.

“I rashë derës së tyre dhe i pyeta nëse janë grabitur ndonjëherë dhe më thanë se kishte ndodhur në 2011”, tha ai. Bashkëshorja Maria tregoi se nuk mund të mbanin dicka që nuk i përkiste atyre.

Pasi ia kthyen thesarin, mori shumë falenderime dhe mirënjohje. Për këtë zbulim, ata vendosën një statujë elefanti që lidhej me zbulimin e jashtëzakonshme.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here