Berisha rrëfen se kush është Ermali dhe Toto në audiopërgjim: Burimi i përgjimit është…

I ftuar në News 24, ish-kryeministri Sali Berisha, është shprehur se opozita nuk mund të tregojë burimin e audio përgjimit, pasi nuk mund të luaj me jetën e njerëzve.

Po ashtu Berisha foli dhe për autenticitetin e audios, por zbuloi dhe personazhet në këtë audio, ku tha se njëri është një oficer i lartë policie.

Në dijeninë tuaj a është material autentik?

Absolut, ai është Agron Xhafaj, i regjistruar me kujdes të plotë. Tregon se ai meritonte 100 herë atë regjistrim, Tregon se emërimi  i Xhafës ministrisë, kishte një qëllim trashëgimin e kodit të drogës. Edi Rama donte të kalonte kodin e drogës, nga Tahiri te Fatziu.

Pse nuk ka prova bindëse?

Burimi nuk nxirret, opozita nuk ka forca për të mbrojtur dëshmitarin. Nuk mundtë luaj me jetë njerëzit.

Ka pasur video përgjime që kanë qenë manipulime, a nuk ka mundësi që të jetë dhe kjo një manipulim?

Ato kanë manipulime, por nuk jo se nuk kanë ekzistuar. Ka qenë video e mister çimkës, unë nuk kam thënë.

Është fjalë për avokat Ngjelën, erdhi me orë dhe kishte varur orën. Një njeri që kishte ndenjë në burgje 17 vite. Unë nuk ke kam mohuar.

Është regjistrimi tjetër, që ka bërë Edi Rama me Filip Çakullin, ne nuk e mohuam që nuk është, por ai kapërcente nga sekonda e 29 në 31, pastaj ata e përgënjeshtruan. A, Ilir Meta, ai ka dhënë dorëheqjen. Erdhi dhe më tha që nuk dua  që të hetohen si zv/kryeministër.

A ka mundësi që të jetë e manipuluar?

Kjo ka disa gjera, se ata që janë përmendur në video, dihet se kush janë. Ermali dihet se kush është, është oficer policie, ka qenë në Vlorë. Kurse i dyti është një person që i përket kësaj bote e gjithë Vlora e njeh. E treta merr pak kush ishte ky personi X, personi X vinte nga Italia

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here