Përfundon takimi i Ramës me Merkel, çfarë deklaroi kancelarja për hapjen e negociatave?!

Ka përfunduar takimi i Edi Ramës me Angela Merkel në Berlin, takim ky që ka zgjatur rreth 90 minuta.

Pas takimit Rama dhe Merkel kanë mbajtur edhe një konferencë për shtyp.

Sipas burimeve nga takimi, thuhet se kancelarja gjermane ka mbajtur një qëndrim optimist lidhur me integrimin e Shqipërisë në BE, raporton News 24.

LEXO EDHE  Letra e Dades dhe socialistëve, ku kërkohen ndryshime në parti, Spiropali: Nuk më intereson fare!

Gjithashtu thuhet se ka përgëzuar Ramë për arritjet duke thënë se Shqipëria ka bërë arritje të mëdha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here