Për herë të parë mjekët shqiptarë realizojnë ndërhyrjen e vështirë, Petrit Vasili: Urime nga zemra kolegë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka uruar publikisht mjekët shqiptarë të cilët kanë realizuar me sukses rezeksionin e kancerit të zorrës së trashëme laparoskopi.Përmes një postimi në Facebook, Vasili shkruan se për herë të parë në QSUT dhe në gjithë Shqipërinë është trajtuar kjo teknikë kirurgjikale e avancuar në trajtimin e kancerit të kolonit.

“Keta jane mjeket shqiptare.Duhet te jemi te gjithe shume krenare per ta. Bejne mrekullira me shume talent dhe modesti,” ka shkruar ai.

LEXO EDHE  Pas burgut të Zaharisë, spitali i Beratit vatra e re e Covid/ Ja sa raste konfirmohen

Statusi i plotë:

Krenare per mjeket shqiptare dhe talentin e tyre.

Dite e bukur ne mjekesine shqiptare dhe shkencat mjekesore.

Ekipi i klinikes 3 realizon me sukses Rezeksionin e kancerit te zorres se trashe me laparoskopi. Per here te pare ne QSUT dhe ne mbare sistemin publik shqiptar nje teknike kirurgjikale te avancuar ne trajtimin e kancerit te kolonit.

Keta jane mjeket shqiptare.Duhet te jemi te gjithe shume krenare per ta.

Bejne mrekullira me shume talent dhe modesti.

Urime nga zemra kolege.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here