Kompozitori reagon ashpër ndaj Ramës: Turp! Shpërfytyrove Himnin Kombëtar! Ministrja amatore!

Pak orë pas rekomandimit pozitiv të KE për çeljen e negociatave me Shqipërinë kryeministri Edi Rama falënderoi shqiptarët duke postuar një video në Facebok, me kolonën zanore të Himni Kombëtar.

Kjo video dhe kolona zanore nuk është pëlqyer nga të gjithë, ndërsa kompozitori i njohur Gazmend Mullahi e ka quajtur atë një skandal.

Kompozitori Mullahi e quan atë një shpërfytyrim të Himnit Kombëtar.

“Dëgjojeni ëfarë u sugjeron një ministre kulture, kryekëput amatore, shqiptarëve.” – shkruan kompozitori Gazmend Mullahi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here