Makina përplas studenten , ja si ndodhi aksidenti…

Një aksident ka ndodhur sot në Tiranë përball Parlamentit të Shqipërisë.

Një vajzë ishte duke kaluar rrugën ndërkohë që përplaset nga një makinë e tipit “Benz”.

Vajza ka marrë dëmtime të rënda në pjesën e përparme  të fytyrës dhe ka pasur gjakderdhje të shumta në pjesën e fytyrës dhe nofullës. Policia e gjendur në vendngjarje është duke marrë detajet e para mbi ngjarjen. Ndërkohë ambulanca e lajmëruar nga kalimtarët ka vonuar 15 minuta, duke përkeqësuar gjëndjen e vajzës. Kaos dhe radhë të gjata automjetesh ka shkaktuar aksidenti i cili ka zënë gjysmën e rrugës  duke krijuar  shqetsim tek kalimtarët e tjerë të cilët vonoheshin  për në punë. Shoferi i automjetit ka dërguar  të aksidentuarën në spital për të marrë ndihmën e parë, si pasojë e vonesës së ambulancës. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here