Prokuroria falsifikon oaret e arrestimit të kuksianëve, Paloka publikon videon: Rrëmbyen qytetarët

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku shikohet qartë arrestimi i qytetarëve të kukësit gjatë natës  të cilët protestuan kundër taksës së “Rrugës së kombit”.

Video është bërë publike nga deputeti i PD Edi Paloka, i cili shprehet se kjo është prova e qartë se arrestimi i protestuesve është në kundërshtim me ligjin, por prokuroria ka falsifikuar flet arrestet.

Kjo video është bërë publike nga Edi Paloka,  i cili tha se qytetarët janë rrëmbyer gjatë natës.

“Sot kemi disa prova që  tregojnë se qytetarët e Kukësit janë rrëmbyer në kundërshtim me ligjin enë mes të natës. asnjë shtet nuk mund ta bëj këtë rrëmbim, por dhe prokuroria ka falsifikuar flet arrestet”, tha Paloka.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here