Arrestohet shqiptari me 121 kilogram drogë në kufi, vijojnë kërkimet për bashkëpuntorët

Policia greke ka finalizuar një  operacion, ku në përfundim janë sekuestruar 121 kilogram lënda narkotike e llojit marjuanë.

Operacioni është zhvilluar në kufirin greko-shqiptar,  ne fshatin Parapotamo, Igumenicë. Policia greke kishte siguruar informacion në rruge operative për trafikimin e një sasie të madhe droge. Për këtë ka krehur zonën dhe ka zbuluar 5 çanta me 108 pako qe përmbanin 121 kg 492 gram marijuane.

Pranë drogës u kap një 37-vjecar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi. Mësohet se ai ka qene bashke me një shtetas shqiptar tjetër, për kapjen e te cilit vijon kërkimi. Policia ka pikasur një automjet qe ka ardhur për te marre drogën dhe ka venë në pranga drejtuesin e saj, shtetas grek 50-vjec

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here