“Luftë me thika”, 8 të plagosur në Lushnje, Fier dhe Berat

Tetë persona u plagosen më thikë në harkun e 24 orëve në Lushnje, Fier e Berat.

6 të plagosur me armë të ftohtë u regjistruan vetem në Lushnje në dy ngjarje të ndryshme.

Në fshatin Shën e Premte të Divjakës 40 vjeçari Kujtim Imeri plagososi tre persona në lokalinn e fshatit pas një sherri për motive banale.

Të plagosurit të identifikuar vetem me inciale dhe të moshës nga  21, 26 dhe 67 vjec morën mjekin e parë në spitalin e Lushnjes dhe më pas janë rikthyer në shtëpi.

Ndërsa në Karbunarë të Lushnjes një i ri, i identifikuar vetem me inicialet A. SH plaka sulmuar me thikë tre persona të cilët sic mëson ora neës e kishin dhunuar një natë më parë.

Ngjarja ende nuk është referuar nga policia lokale e cila tregohet e rezervuar në informacion, por ora neës ka siguruar edhe këto pamje nga operacioni për të vënë në pranga të riun.

sulmet me thika me thika nisën mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Fierit, ku dy të rinj nga Patosi kushërinj të parë me njëri tjetrin plagosën 32 vjeçarin, Arbër Jakupi.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 21:25 minuita në një lokal  në afërsi të Prefekturës së Fierit, ku në konflikt e sipër u përdoren edhe armët e zjarrit.

Ndëërkohë në Berat, një 39 vjecar u qëllua me thikë nga Ornel Toska, 29 vjeç dhe Engjëll Lamaj, 20 vjeç të cilët përfunduan në pranga nga Policia.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here